Jak wysłać paczkę kurierem?

Chociaż rozbudowane usługi kurierskie dostępne są w Polsce od dawna, nie wszyscy mieli okazję z nich korzystać. Dlatego dzisiaj przedstawiamy krótki poradnik na temat tego, jak wysłać paczkę kurierem. Znajdą się w nim także sprawdzone sposoby na obniżenie kosztów przesyłki. Z reguły mogą na takie rozwiązanie liczyć jedynie duże firmy, które podpisują stałe umowy z jednym przewoźnikiem. Okazuje się jednak, że przedsiębiorstwa i osoby prywatne, które dokonują wysyłek nieregularnie, wcale nie stoją na straconej pozycji.  Ponadto chcąc obniżyć koszty nie są skazani na jednego przewoźnika.

Jak wysłać paczkę kurierem krok po kroku?

Zacznijmy jednak od głównego tematu artykułu, który będzie przydatny dla osób niemających doświadczenia we współpracy z firmami kurierskimi. Jak wysłać paczkę kurierem? Zanim przystąpimy do tej czynności warto przynajmniej prowizorycznie spakować paczkę, by poznać jej gabaryty. Dla firmy kurierskiej ważne są jej wymiary, a także waga. Następnie przechodzimy do wypełniania online formularza dotyczącego wysyłki. W nim umieszczamy najpierw wspomniane informacje o paczce, a także opcjonalnie dodajemy kolejne usługi takie jak na przykład ubezpieczenie paczki. Dzięki temu poznajemy wycenę wysyłki. Dalej należy umieścić w formularzu dane nadawcy i odbiorcy, na podstawie których powstanie list przewozowy, który następnie zostanie wręczony kurierowi. Jeśli wszystko się zgadza i akceptujemy koszty, należy zapłacić za przesyłkę lub wybrać opcję przesyłki za pobraniem, o której piszemy w oddzielnym artykule. Na stronie kuriera, lub na portalu Sendit, z którego korzystają oszczędne osoby, powinna być dostępna informacja, kiedy paczka zostanie odebrana. Jej losy można zazwyczaj śledzić online na podstawie numeru przesyłki.

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Jak wysłać paczkę kurierem po niskich kosztach? W naszym kraju działa wiele firm kurierskich, dlatego przed dokonaniem wysyłki należy wybrać najkorzystniejszą ofertę, ponieważ oferty poszczególnych firm różnią się między sobą. U niektórych zwykła przesyłka krajowa może być bardzo tania, jednak przesyłka zagraniczna lub za pobraniem relatywnie droższa niż u konkurencji. Spore znaczenie ma także renoma firmy kurierskiej, bo każdemu z nas zależy przecież na tym, by paczka dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Dlaczego duże firmy płacą mniej?

Na najniższe koszty wysyłek mogą jednak liczyć przede wszystkim duże przedsiębiorstwa, które dokonują regularnych wysyłek w dużych ilościach. Wówczas podpisują umowę z wybraną firmą kurierską, a deklarując liczbę zamówień w ciągu miesiąca mogą liczyć na spory rabat. Czy mniejsze firmy i klienci prywatni muszą zatem stać w kwestii kosztów wysyłki na straconej pozycji?

Jak wysłać paczkę kurierem w niższej cenie?

W jaki sposób obniżać koszty? Jak wysłać paczkę kurierem w niższej cenie bez posiadania stałej umowy z firmą kurierską? To proste – wystarczy skorzystać z oferty Sendit. Dzięki współpracy z kilkoma firmami kurierskimi nasi klienci mogą liczyć na niższe koszty niż przy bezpośrednich zamówieniach. Poza tym oferujemy do wyboru ofertę kilku przewoźników, by nasi klienci mogli wybrać najbardziej korzystną z ich punktu widzenia. Oferta dotyczy wysyłek do kraju i za granicę, również za pobraniem.