Walentynki, ach, Walentynki. Chociaż chłodne wieczory nie sprzyjają miłości, to coroczne święto zakochanych nie może się obyć bez prezentu dla drugiej połówki. Wiele osób zastanawia się, co kupić dziewczynie na Walentynki lub co kupić na Walentynki chłopakowi. Dzisiaj podpowiadamy, jak znaleźć najbardziej romantyczny prezent, który z pewnością ucieszy ukochaną lub ukochanego, i jak zapakować go i wysłać tak, aby dotarł do drugiej osoby przed Walentynkami.
Zbliżają się Walentynki, co oznacza, że coraz częściej szukamy w sieci pomysłów na to, co sprezentować drugiej osobie na dzień zakochanych. Praktyczny prezent? Oryginalny prezent? Czerwone róże? Pluszowe misie? Wybór prezentu może być kłopotliwy, ale gdy już znajdziesz „ten” właściwy, z pewnością sprawisz drugiej osobie miłą niespodziankę. Gdzie zatem szukać inspiracji na idealny prezent walentynkowy?
Spis treści
Czy prezent walentynkowy musi być drogi?
Niektórzy zastanawiają się, czy wymarzony prezent na Walentynki powinien być drogi. Okazuje się jednak, że Polacy i Polki rzadko wydają na taki upominek więcej niż 200 złotych, z czego jedna trzecia jest w stanie przeznaczyć od 50 do 100 złotych na kupno idealnego prezentu dla swojej drugiej połówki. Często liczy się nie budżet, a pomysł – pluszowy miś z osobistą dedykacją może być świetnym upominkiem dla introwertyka, który zapewni wspomnienia na lata. Jeśli wiesz, że Twój partner lub partnerka jest „foodiesem”, wyjście na romantyczną kolację do najlepszej restauracji w mieście może być świetnym pomysłem na spędzenie Walentynek we dwójkę. Podróżnikowi przyda się dobrej jakości kubek termiczny, który zagwarantuje utrzymanie temperatury napoju w każdej pogodzie. Warto zastanowić się nad tym, co druga połówka lubi i jej zainteresowaniami, aby wpaść na trop wyjątkowego podarku, który sprawi radość bliskiej osobie i wprowadzi romantyczną atmosferę do Waszego wieczoru.
Najczęstsze walentynkowe prezenty
Co najczęściej wręczamy drugiej połówce? Z badania PayPo wynika, że największą popularnością cieszą się czekoladki, kosmetyki, perfumy czy kwiaty (okres walentynkowy to jeden z najbardziej intensywnych dla kwiaciarni w całym kraju!). W dniu zakochanych czasami wręczamy też biżuterię taką jak naszyjniki czy kolczyki, kubki, ramki, gadżety, ale również vouchery czy karty podarunkowe. Przewijają się też takie produkty jak odzież, książki, gry czy płyty.
Jak znaleźć oryginalne prezenty walentynkowe?
Masz do dyspozycji całą masę ciekawych pomysłów, ale wciąż brakuje Ci pewności, co kupić na Walentynki? Możesz wykorzystać pomysły przedstawione wyżej i spersonalizować je, np. grawerując imię ukochanej osoby na kolczykach czy bombonierce. Drugą połówkę z pewnością ucieszy też podarek nawiązujący do jej potrzeb.
Chociaż kupony podarunkowe czy vouchery mogą uchodzić za sztampowe prezenty, to studentka doceni abonament na kawę w kawiarni na kampusie uczelni, a chłopak lubiący podróże z chęcią samodzielnie zabukuje lot, jeśli zdecydujesz się na podarunek w formie bonu na rezerwacje w danej linii lotniczej. Dopasowanie upominku do preferencji danej osoby to połowa sukcesu. Warto zadbać o to, aby prezent rzeczywiście nawiązywał do tego, kim jest Twój partner lub partnerka.
Czasami doskonałym pomysłem będzie tzw. praktyczny prezent na Walentynki, czyli przedmiot, który przyda się w życiu codziennym. Nie każdy lubi pluszowe misie czy bombonierki – niektórzy mogą marzyć o nowej… mikrofalówce, jeśli poprzednia przestała działać. Sprawdź jednak z daną osobą, czy rzeczywiście ma takie zapotrzebowanie i czy już samodzielnie nie kupiła sobie potrzebnej rzeczy.
Oryginalne pomysły na walentynkowy prezent obejmują również rzeczy użytku codziennego spersonalizowane dla danej osoby, czyli np. kubki koktajlowe czy filiżanki do kawy. Nie muszą być one w kształcie serca, aby być idealnym prezentem z okazji Walentynek. Czasami wystarczy, że umieścisz na nich spersonalizowany napis, np. imię dziewczyny lub chłopaka.
Jeśli wciąż brakuje Ci inspiracji, co sprezentować na tę szczególną okazję, ciekawym pomysłem może być wejście na platformy e-commerce takie jak AliExpress, Allegro czy Amazon. Znajdziesz tam wiele interesujących okazji. Nie musisz z nich korzystać, aby wpaść na doskonały pomysł na upominek z okazji dnia zakochanych. Kopalnią inspiracji mogą być również media społecznościowe, w szczególności Pinterest czy Instagram.
Jak dobrze zapakować prezent na Walentynki?
W przypadku gdy druga połówka znajduje się w innym mieście lub nawet kraju, spakowanie prezentu na Walentynki może stanowić nie lada wyzwanie. Opakowanie powinno być bowiem eleganckie, ale zarazem wytrzymałe.
Najczęściej sam prezent pakuje się elegancko, a następnie umieszcza w już nieco mniej poprawnie wyglądającym, ale za to wytrzymałym kartonie. Warto zadbać o amortyzację – niech upominek pozostawi trochę przestrzeni w pudle, która zostanie wypełniona materiałami takimi jak folia bąbelkowa (która sama w sobie może stanowić wyjątkowy prezent). Karton można owinąć papierem pakowym w serduszka, ale konieczne jest upewnienie się, że naklejone na nim list przewozowy lub etykieta są czytelne, niezakryte taśmą i dobrze przymocowane – inaczej paczka nie dotrze do odbiorcy. W przypadku korzystania z usługi „InPost bez etykiety” możesz po prostu napisać numer przesyłki na paczce, np. przy użyciu flamastra. Nie potrzebujesz więc drukarki do nadania przesyłki, co oszczędza Twój czas i koszty związane z zużytym tuszem.
Jak upewnić się, że przesyłka dojdzie w walentynkowy wieczór lub wcześniej?
Jeśli upominek na dzień zakochanych ma trafić do danej osoby idealnie na Walentynki, warto zadbać o jego wysyłkę na 2-3 dni robocze przed tą datą – jeśli chodzi o przesyłkę krajową. W przypadku międzynarodowej sporo będzie zależeć od kraju docelowego, ale w obrębie Unii najlepiej przyjąć, że transport zajmie 4-5 dni robocze. Dzięki temu wyprzedzeniu czasowemu upewnisz się, że ukochana osoba otrzyma paczkę 14 lutego lub dzień wcześniej. Jeśli zależy Ci na konkretnej dacie lub godzinie doręczenia, możesz dopłacić za usługi, które to zagwarantują, takie jak ekspresowy transport czy dostawa w weekend. Dzięki temu będziesz mieć również bieżący wgląd w status przesyłki, zarówno w kraju, jak i za granicą, dzięki któremu będziesz wiedzieć, co się dzieje z zamówieniem.