Walentynki, czyli święto wszystkich zakochanych to dobry moment na miłosne deklaracje, wyznania płomiennych uczuć, a także – obdarowanie bliskiej osoby prezentem. Z powodu dzielącej zakochanych odległości czasem trzeba zdecydować się na wysłanie prezentu walentynkowego kurierem. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby prezent dotarł na czas.
Spis treści
Walentynki 2021 – kiedy wypadają, geneza święta, ciekawostki
W 2021 roku Walentynki, czyli popularne na całym świecie święto zakochanych przypada w niedzielę. Geneza święta zakochanych sięga starożytnej tradycji chrześcijańskiej oraz rzymskiej. Według legendy, starożytni rzymianie obchodzili 15 lutego święto płodności, zwane Lupercalia. Gdy do Europy przyszło chrześcijaństwo, Lupercalię zamieniono w święto ku czci św. Walentego i ustanowiono je 14 lutego – w dzień śmierci świętego. Sam święty Walenty był biskupem i rzymskim męczennikiem, który w III wieku n.e. przeprowadzał tajne ceremonie małżeńskie dla żołnierzy. Decyzją cesarza Klaudiusza II nie mogli oni zawierać małżeństw, aby móc całkowicie skupić się na walce.
Wręczanie upominków, kartek walentynkowych czy kwiatów ukochanej osobie w dniu zakochanych stało się popularne dopiero w XVIII wieku, w Anglii. Do Polski Walentynki dotarły w latach 90.
Ciekawostki walentynkowe. Czy wiesz, że:
- w 2021 roku w dniu Walentynek będziemy obchodzić także Światowy Dzień Małżeństwa, Dzień Chorych na Padaczkę oraz Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca?
- 14 lutego to najpopularniejsza dzień na zaręczyny? Statystycznie to wtedy słynne “tak” wypowiada najwięcej kobiet na całym świecie.
- w Walentynki wysyłanych jest około miliarda kartek na całym świecie?
- 14 lutego w Japonii to kobiety obdarowują mężczyzn z okazji święta zakochanych?
- każdego roku do Werony, czyli miasta Romea i Julii wysyłanych jest ponad tysiąc walentynek, zaadresowanych do najsłynniejszej bohaterki szekspirowskich dramatów?
Wysyłka prezentów na Walentynki kurierem. Pamiętaj o terminach
Wysyłka prezentów walentynkowych kurierem to dość popularny sposób okazywania uczucia czy sympatii w święto zakochanych. Choćby dlatego, że często przybiera on formę anonimowej niespodzianki – osoba obdarowana nie wie, kto jest jej walentynką. Aby jednak zaskoczenie się udało, walentynkowy prezent musi dotrzeć na czas.
Dlatego planując wysyłkę prezentu walentynkowego kurierem niezwykle ważna jest rezerwacja usługi kurierskiej z odpowiednim, kilkudniowym wyprzedzeniem. Każda firma kurierska ma w swoim regulaminie określony termin gwarantowany wykonania usługi, ale podczas jej zamawiania – podaje również termin planowany.
Przeczytaj także: Planowany i gwarantowany termin dostarczenia przesyłki – czym się różnią?
Zamawiając wysyłkę paczki z prezentem warto zapoznać się z tymi terminami, aby móc oszacować mniej więcej czas, w którym przesyłka dotrze do Odbiorcy.
Poniżej rozpisaliśmy planowane oraz gwarantowane terminy doręczenia przesyłki u poszczególnych Przewoźników, współpracujących z Sendit.pl:
Planowany termin doręczenia przesyłki:
- DPD
paczka do 50 kg – następny dzień roboczy
paczka powyżej 50 kg i paczka niestandardowa – 3 dni robocze - Ekspres 24 (Poczta Polska)
paczka do 50 kg – 2 dni robocze - Kurier 48 (Poczta Polska)
paczka do 50 kg – 3 dni robocze - UPS
paczka do 50 kg – następny dzień roboczy - InPost
paczka do 50 kg – 2 dni robocze - FedEx
paczka do 50 kg – następny dzień roboczy
Gwarantowany termin doręczenia przesyłki:
- DPD
paczka do 50 kg – 3 dni robocze
paczka powyżej 50 kg i paczka niestandardowa – 3 dni robocze - Ekspres 24 (Poczta Polska)
paczka do 50 kg – 2 dni robocze - Kurier 48 (Poczta Polska)
paczka do 50 kg – 3 dni robocze - UPS
paczka do 50 kg – następny dzień roboczy (po wykupieniu usługi “Dostawa w 24h”) - InPost
paczka do 50 kg – 2 dni robocze - FedEx
paczka do 50 kg – następny dzień roboczy
Jak wysłać prezent walentynkowy firmą kurierską? Liczy się to, co jest w środku!
Chcąc wysłać prezent walentynkowy w standardowej usłudze firmy kurierskiej musisz pamiętać, że nie wszystko możesz umieścić w paczce. Każdy Przewoźnik ma listę towarów, których wysyłki zakazuje. W paczce z walentynkowym prezentem nie mogą znajdować się między innymi: przedmioty o wyjątkowej wartości (np. złota biżuteria, drogi zegarek), napoje alkoholowe (np. wino), żywe rośliny (np. kwiaty cięte lub doniczkowe) czy towary nietrwałe – w tym żywność (np. czekoladki czy bombonierki).
Dlatego zanim nadasz walentynkową paczkę, zapoznaj się z listą towarów zakazanych w wysyłce.
Przeczytaj także: Czy można wysłać roślinę kurierem?
Prezent na walentynki w paczce kurierskiej – jak go wysłać?
Walentynkowy prezent wysłany kurierem powinien spełniać wszystkie wymogi, dotyczące prawidłowego zapakowania paczki. Pamiętaj, żeby podarunek dla ukochanej lub ukochanego umieścić w kartonie o kształcie prostopadłościanu. Dzięki temu twoja paczka zostanie uznana za paczkę standardową, a ty nie poniesiesz dodatkowych kosztów, wynikających z niestandardu.
Przeczytaj także: Czym różni się paczka standardowa od niestandardowej? Sprawdzone sposoby na uniknięcie dodatkowych kosztów
Upewnij się także, że zawartość paczki jest solidnie zabezpieczona na czas podróży – użyj wypełniaczy do paczek. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której przedmiot w paczce ulegając przeciążeniom podczas transportu zostanie uszkodzony, albo uszkodzi karton, zagrażając innym przesyłkom w furgonetce kurierskiej.
Wysyłając paczkę z walentynkowym prezentem skorzystaj z usług brokera kurierskiego Sendit.pl. W ten sposób nie tylko zyskasz dostęp do oferty największych firm kurierskich w Polsce, ale także atrakcyjne ceny oraz pomoc w każdym aspekcie nadawania paczki – od jej wyceny, po śledzenie paczki w drodze do Odbiorcy.